K únoru zády, k březnu čelem.

Únor je úspěšně za námi, z chřipkového šílenství jsme se plynule přehoupli do pandemického bláznění, i nějaký ten sníh jsme zahlédli, zkrátka o legraci není nouze. Jak se říká: „Únor - úmor: kdyby mohl, umořil by v krávě tele a v kobyle hříbě.“ Ovšem rčení „Na svatého Valentýna zamrzne i kolo mlýna“ se nám letos nepotvrdilo.

My ale ani v tomto nevlídném měsíci nezaháleli. Svatého Valentýna děti oslavily ještě před jarními prázdninami a své valentýnky pro kamarády, učitele i platonické a tajné lásky házely do roztomile zdobené růžové poštovní schránky ve vstupní hale. Vše doloženo fotomateriálem na facebookovém profilu školy. Školní parlament pak v roli amorků přáníčka roznášel jejich adresátům. Byť tento svátek a jeho pojetí má u nás mnoho odpůrců, myslíme si, že každá příležitost projevit náklonnost, sympatie či přízeň druhé bytosti je vítána a dětem pokaždé prospěje.

Na konci měsíce proběhl již tradiční školní masopustní průvod. K vidění byly neuvěřitelné masky: kelímek hranolků od nejmenovaného fastfoodového řetězce,  dopravní značka Zákaz vjezdu, chodící televizor, hejno rybiček, rozličný hmyz v nadživotní velikosti, to vše v doprovodu množství čarodějnic, princezen, víl různého typu a zaměření, rytířů a brigadýrů, čertů a jiných podivných stvoření. V tělocvičně školy proběhlo představení lauferů a přehlídka masek. V jídelně děti obdržely koblihy a teplý nápoj. Pak se vyrazilo směr městský úřad. Jedna ze zástupkyň čeledě slunéčkovitých, paní učitelka beruška Falcová, provedla v tanci pana starostu, zkrátka nepřišla ani paní ředitelka. Laufeři požádali pana starostu o povolení k průvodu (které samozřejmě dostali), zatančili a šlo se dál. Celá taškařice skončila po dalších zastaveních opět u školy, kde děti čekal oběd a dále volné odpoledne.

Učitelé jazyků v únoru absolvovali další školení na využití nové jazykové učebny, tentokrát zaměřené na práci s videem v hodině. Dotazů bylo hodně, stejně jako užitečných tipů a triků na jazykovou výuku 21. stoletíJ

Třeťáčkům skončil plavecký turnus a od nového měsíce jezdí do ZŠ Borovany plavat každý čtvrtek 4. třídy. Sedmáci a osmáci na koupání nejsou, vyrazili radši do hor za lyžováním. Podle posledních zpráv z bojiště mají dokonce i tenkou sněhovou pokrývku. Účastníci se staví k lyžování s různou měrou statečnosti a odhodlání, újmy na zdraví ale zatím žádné nebyly hlášeny.

Blíží se také školní ples. Upozorňuji, že letošní tombola nabízí užitečné a krásné ceny jako např. potravinové balíčky pro přežití různě dlouhých období v karanténě. Takže pokud vaše večerka má už prázdné regály, nezapomeňte dorazit 21.3. do KD Lišov.

Před námi je březen, měsíc, který přinese astrologické jaro. Už to samo o sobě stojí za to. Dny se prodlužují, Morana je na ústupu. Přeji nám všem uši a oči otevřené, ať příchod jara vnímáme všemi smysly a naplní nás až po okraj. Hezké dny.

Mgr. I . Hohenbergerová

Zástupkyně ředitele