Konec ledna, tři dva jedna…

V tomto měsíci jsme se ocitli uprostřed chřipkové bouře a třebaže dál hájíme statečně své pozice, hlásíme početní oslabeníJ. První pololetí je ale úspěšně za námi, vysvědčení rozdáno.

Pojďte se s námi na chvíli mezi záchvaty kašle nadechnout a „hodit vočko“ směrem k dalšímu pololetí. Třeba nám tento malý exkurz vlije sílu do žil a povzbudí naše unavené imunitní systémy. Konec konců únor je malý březen a jaro může být blíže, než se zdá.

Takže co máme před sebou? Čeká nás tradiční únorový masopustní průvod za účasti školních maškar a opět ve spolupráci s městem.

Rýsují se první návrhy toho, jak by mohla vypadat nová školní jídelna a kuchyně (jak jsme už informovali, díky štědré ruce města půjde do tohoto projektu bezprecedentních 27 miliónu korun)– která bude samozřejmě hezčí, světlejší, prostornější. Systém stolových hnízd nakonec musel být zavrhnut z důvodu nedostatku místa a páni projektanti se přiklání k tradičnějšímu uspořádání stolů, s netradičně barevnými židlemi. Samozřejmou výbavou bude salátový bar a nejnovější kuchyňské technologie.

Rekonstrukce keramické dílny a nová pec je jasná věc, věříme, že město zaplavíme ještě krásnějšími a „vypečenějšími“ výrobky.

A pro ty, kterým investic stále nepřipadá dost: město schválilo 1,3 milionu koruny na vypracování projektové dokumentace k rekonstrukci školní tělocvičny. To se budou dělat výmyky samy!

Spřádáme také plány na nové internetové stránky a byť se jedná o běh na delší trať, děláme si rešerše, jak vypadají moderní a uživatelsky přívětivé školní weby současnosti. Chceme se inspirovat, poučit a vše dobře promyslet, aby nový web dobře a dlouho sloužil nám všem.

Nadále posilujeme jazykovou výuku a ke kroužkům otevřeným v září přibyly ke konci roku kroužky angličtiny pro prvňáčky. V tomto duchu chceme pokračovat i nadále a kdo ví, třeba se u nás děti začnou časem angličtinu učit už od první třídy.

Náš učitelský tým jsme obohatili o mladou krev, konkrétně v tělocvikářské sekci. Mladého pana učitele hodnotí velmi pozitivně především naše cvičenky. Už se těší, až na jaře vyběhnou dát si venku „dvanáctistovku“.

Tak bychom mohli pokračovat, ale nechme si také něco na později. Prozatím Vám i nám přeji, ať virózové běsnění brzy pomine, ať zima rychle uteče (a pokud ne, ať alespoň napadne sníh) a ať se všichni máme stále na co těšit.

Mgr. Irena Hohenbergerová

Zástupkyně ředitele