Dlouhodobé akce

Ovoce a mléko do škol

Úkolem projektu je přispět ke zdravému životnímu stylu, vytvoření zdravých stravovacích návykůa bojovat proti epidemii dětské obezity. Projekt se vztahuje na žáky 1. - 5. tříd základních škol. 

Co tento projekt obnáší? .... Jednou měsíčně dodá žadatel o podporu ( který bude řídit distribuci ovoce, zeleniny a ovocných šťáv bez chemických konzervantů, sladidel, tuků a soli ) balíčky s čerstvým ovocem, zeleninou či ovocnými šťávami a mlékem každému dítěti na ZŠ. 

Ovoce do školOvoce do školOvoce do školOvoce do školOvoce do školOvoce do školOvoce do školOvoce do školOvoce do školOvoce do školOvoce do školOvoce do školOvoce do školOvoce do školOvoce do školOvoce do školOvoce do školOvoce do školOvoce do škol

Masopust a pátky předvelikonoční

Příprava na Masopust byla velmi náročná. Abychom se co nejvíce přiblížili tradičnímu průvodu, museli jsme vytvořit masky, které nesmí při žádném Masopustu chybět. Výtvarníci se žáky vytvářeli klisny, společně s družinou pak klobouky. Žáci si připravili masky spolu s učiteli. Ve spolupráci s městským úřadem byli zajištěni muzikanti. 
Tento projekt dětem přiblíží nejen masopustní období na mnoha místech již zapomenuté, ale dá jim možnost hlouběji nahlédnout do zvyků kdysi hluboce zakořeněných a s velmi pevnými tradicemi.

MasopustMasopustMasopustMasopustMasopustMasopustMasopustMasopustMasopustMasopustMasopustMasopustMasopustDlouhodobé akce

Neděle sazometná

Děti na 1. stupni si přinesly v pátek - poslední pracovní den před sazometnou nedělí - košťátka, lopatky, hadříky a kyblíky, na sebe si oblékly zástěrky a pustily se do předvelikonočního úklidu.

sazometný páteksazometný páteksazometný páteksazometný páteksazometný pátek

Neděle družebná

Další neděle - družebná - proběhla v duchu veselí, radosti, družení a zpěvu. Nejprve jsme si upekli koláčky, utvořili jednohubky - hostina byla připravena. Pak jsme tudíž zasedli a za zpěvu a veselého štěbetání jsme to všechno snědli.

družebný pátekdružebný pátekdružebný pátekdružebný pátek

Neděle smrtná

V dnešní den jsme se úplně rozloučili se zimou. Bohužel, bylo ještě zamrznuto, tak jsme zimu v podobě Morany umořili, jak se dalo. Poté jsme se šli pozdravit se zvířátky do ZOO Ohrada.

1. třída ZŠ Štěpánovice1.A 1.BDlouhodobé akceZOOZOO

Neděle květná

Sláva, jaro už je tady. My si ho připravíme i doma - větvičky břízy a kočičáku nám krásně navodí velikonoční dobu. K tomu jsme si vyrobili i květy ve výtvarné výchově.

Květná neděleKvětná neděle

Putování za velikonočním zajíčkem

Tímto dnem jsme zakončili předvelikonoční období. V hodině TV, ČJ i matematiky jsme si zasoutěžili. A jaké soutěže to byly? Veskrze velikonoční.

Přenášení vajíčekSkládání obrázkuPřechození trasy pomocí papírových karet ve tvaru vejcePřiřazování stejných karet s velikonočním motivemTrefování vajíčka do bříška zajíčka