Zápis

Zápis do 1. tříd ZŠ pro školní rok 2021-22 - aktuálně

Aktuální informace – dle doporučení MŠMT

  1. Je velmi pravděpodobné, že budeme letos opět využívat distanční formu zápisu. Naše škola se rozhodla provést motivační část zápisu s jednotlivými předškoláky online a to prostřednictvím Google Meets, který aktuálně předškoláci z MŠ Lišov a MŠ Velechvín už využívají k „distanční výuce“.
  2. Od 22. 3. do 4. 4. 2021 bude stále v aplikaci Zápisy Online, stejně jako doposud, potřeba rezervovat si termín zápisu, tentokrát už tedy ne prezenčního, ale jeho online verze. Termíny si rezervujte na https://aplikace.zapisyonline.cz/SOL/PublicWeb/zslisov/KWE015_Prihlaska.aspx?ID=41179
  3. Online zápisy- tedy jejich motivační část – proběhne v původně plánovaném termínu 12. a 13. 4. 2021.  Rezervujte si termín včas, abychom vám zaslali přístupové údaje do Google Meets (pokud je už nemáte ze "školkové distanční výuky"). Prosím o účast rodiče nebo zákonného zástupce při online části zápisu.
  4. Do setkání bude kromě vás a dítěte připojen učitel, který provede dítě zápisem, administrátor, který se vás na začátku setkání doptá na případné detaily ohledně údajů v přihlášce (pokud bude potřebovat něco doplnit), dále někdo z vedení a případně i paní učitelka z MŠ. Vedení bude přítomno kvůli získání co nejvíce informací k dětem, aby mohly být následně 1. třídy co nejlépe sestaveny.
  5. Doporučujeme všem rodičům online zápisu se zúčastnit z důvodu lepší adaptace a přípravy dětí na 1. třídu, setkání s učitelkami, které se mohou s dětmi poznat, možnost pro vedení školy děti vidět a na základě toho lépe jim uzpůsobit obsazení jednotlivých tříd. Třídy se lépe sestavují, když už jsme měli možnost děti vidět a i pro děti je takové setkání před nástupem do školy přínosem.
  6. Nadále platí, že je potřeba zaslat potřebné „papíry“, a to do 30. 4. 2021. Formuláře jsou dostupné níže na této webové stránce. Je to: žádost o přijetí, čestné prohlášení o trvalém pobytu, dále kopie rodného listu dítěte a kopie OP obou rodičů. Na kopii RL napište: Souhlasím s poskytnutím kopie RL, podpis. Na kopie OP napište  Souhlasím s poskytnutím kopie OP a podpis.
  7. Při odkladu je třeba dodat: žádost o odklad, doporučení PPP, vyjádření dětského lékaře, čestné prohlášení o mśtě trvalého pobytu, opět kopie RL a OP se souhlasy poskytnutí a podpisy. Bez výše vyjmenovaných dokumentů nelze brát na žádost o přijetí nebo odklad zřetel, dokud nebudou dokumenty dodány, a to nejpozději do 30. 4. 2021.
  8. Potřebné dokumenty zasílejte: a) do datové schránky školy, b) emailem as elektronickým podpisem zástupce, c) doporučeně poštou (rozhodující je datum podání), nebo d) osobně ve škole v předem domluveném termínu.
  9. Výsledky budou oznámeny formou zveřejnění anonymizovaného seznamu přijatých dětí a to na webu školy a na vstupu do školy tak, aby rodiče nemuseli vstupovat do budovy. Seznam  bude přístupný po dobu 15 dnů od zveřejnění.

 

 

 

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
cestne-prohlaseni220999439.doc 25.6 Kb
doplnujici-informace-zapis-zs-21604560060.docx 67.1 Kb
kriteria-pro-prijeti-2021.docx 74.2 Kb
oznameni-terminu-zapis-zs-reditelem-covid.doc 150 Kb
vyjadreni-lekare238343299.pdf 176 Kb
zadost-o-odklad-povin.-sk.-dochazky-2021.doc 50.7 Kb
zadost-o-predcasny-nastup-povinne-skolni-dochazky.docx 13.8 Kb
zadost-o-prijeti-do-zs-2021.doc 35.3 Kb