Školní časopis

Lišovský hoblíček

Ahoj,

jsme rádi, že jste se přišli podívat na náš školní časopis.

Pokud se chcete podívat na historická vydání nebo aktuální články,

klikněte na náš Blog Lišovského hoblíčku.

OD ZALOŽENÍ AŽ DO DNES aneb povídání o vzniku časopisu

Psal se rok 1987 a na lišovské základní škole se odehrál nenápadný, avšak výjimečný okamžik. Byl založen školní časopis, který jeho zakladatel, tehdejší učitel českého jazyka, pan učitel Bárta pojmenoval  Lišovský hoblíček.

Základní myšlenkou bylo, zapojit co nejvíce žáků do jeho tvorby.

O přispívání do časopisu byl v krátké době velký zájem. Ano, čtete správně!

Je třeba se v mysli přenést do tehdejší doby, kdy se děti ve volném čase věnovaly

hlavně sportu, četbě, malování a spoustě kroužků a neseděly převážně u počítačů, playstationů a mobilů, jako dnes, protože jednoduše nic z toho neexistovalo.

Zpočátku se Hoblíček psal na mechanickém psacím stroji Consul a ilustrace obstarávaly děti vlastními kresbami. Později se vše začalo psát do počítače, obrázky kopírovat a tisknout na tiskárnách.

Dnes, i po 35 letech, stále pokračujeme v tradici tištěné podoby časopisu.

Novinkou ale je, že v roce 2021 vznikla první online verze školního časopisu, a tak je přístupný nejen školním dětem a zaměstnancům školy, ale i bývalým žákům a dalším příznivcům školy a literární tvorby.

SOUČASNOST

V nynější online podobě uvidíte na hlavní liště několik rubrik, ve kterých, po rozkliknutí, najdete články spadající do zvolené rubriky.

Napoprvé doporučujeme zhlédnout VÝBĚR Z HISTORICKÝCH ČÍSEL Lišovského hoblíčku, kde na vás čekají naskenovaná první vydání i výběr z několika dalších starších čísel časopisu a rubriku ZŠ NEWS, ve které se můžete přenést do aktuálního dění na ZŠ.    Avšak i ostatní rubriky stojí za povšimnutí.

ZPRÁVIČKY ZE ŠKOLKY, kde sledujeme akce děti v MŠ.

PÍŠU, PÍŠEŠ, PÍŠEME – v této rubrice je prostor pro články s tématy, nad kterými děti přemýšlejí.

GAME PAGE- v dnešní době dětmi vyhledávaná rubrika o počítačových hrách….a mnoho dalších.

Pokud kliknete na odkaz na této stránce, budete jako kouzlem přeneseni mezi nás do základní školy nebo školky.

Doufáme, že se stanete našimi pravidelnými čtenáři a přejeme příjemné počtení.

Andrea Škardová